دانستنی ها

یک دورهمی خاص با ظروف فلزی پذیرایی

ظروف فلزی پذیرایی

ظروف پذیرایی معمولا کریستال، چینی، سرامیک یا بلور هستند. اگر می‌خواهید کمی متفاوت باشید و ست پذیرایی متفاوتی را برای دورهمی‌های خودتان تهیه کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از ظروف فلزی پذیرایی است.

استفاده از ست پذیرایی فلزی در مهمانی‌ها کمتر رایج است که البته این به دلیل کمبود ارائه آنها در فروشگاه‌هاست. این ظروف زیبا، ظریف و بسیار جذاب هستند. طراحی‌های مدرن و جدید ظروف فلزی هر کسی که اهل خرید ظرف باشد را به وجد می‌آورد.

در ادامه این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم چه ظروف فلزی پذیرایی تهیه کنید تا در میزبانی یک دورهمی عصرانه، توجه همه را جلب کند و بتوانید تحسین همه را نسبت به سلیقه خودتان برانگیزید.

ظروف فلزی پذیرایی

ظروف پذیرایی برنجی

فلز برنج آلیاژ و ترکیبی از دو فلز مس و روی است. وجود مس درون این ترکیب رنگ طلایی رنگی را برای این فلز به جود آورده که ظاهری اشرافی و مجلل به آن بخشیده است. مس درون این آلیاژ باعث از بین رفتن میکروب‌ها بر روی این فلز شده و از نظر بهداشتی استفاده از آن برای ظروف آن را کاربردی‌تر کرده است.

مجموعه این ویژگی‌ها باعث شده که ظروف پذیرایی فلزی ساخته شده از برنج اگر با یک طراحی خاص همراه شود ظاهری لاکچری و تماشایی به خود بگیرد. در ادامه ظروف پذیرایی ساخته شده از برنج را که در بازار وجود دارد به شما معرفی می‌کنیم.

شیرینی خوری فلزی ساخته شده از برنج

پذیرایی با شیرینی از مهمان‌ها بخش جدا ناشدنی هر مهمانی به سبک ایرانی است. استفاده از یک شیرینی خوری جذاب می‌تواند جلوه پذیرایی را دو چندان کند. حال آنکه آن شیرینی خوری از فلز برنج ساخته شده باشد و با رنگ طلایی خاص خودش مجموع شیرینی‌ها را در بر بگیرد قطعا تصویری به یاد ماندنی در ذهن مهمانان‌تان به جا خواهد گذاشت.

میوه خوری ساخته شده از برنج

فلز برنج می‌تواند یک میوه خوری جذاب و خاص برای شما خلق کند که چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره نگه دارد. ترکیب رنگی میوه‌های مختلف با رنگ طلایی فلز برنج بسیار زیبا خواهد بود. میوه خوری برنج را معمولا در در طرح‌های سنتی در خانه‌های کلاسیک زیاد مشاهده کرده‌ایم. میوه خوری‌های با پایه‌های بلند و قیمت‌های نجومی. اما طرح‌های جدید و مدرن آن زیبایی بیشتری را به میز پذیرایی شما خواهد بخشید و در عین حال برای تهیه آن می‌توان قیمت مناسب‌تری را بپردازید.

آجیل خوری فلزی ساخته شده ازبرنج

وجود آجیل به عنوان یک تنقلات در مهمانی پذیرایی شما را تکمیل‌تر خواهد کرد. ظروف آجیل خوری در جنس‌ها و طرح‌های مختلفی در بازار موجود است، اما ظرف آجیل خوری برنجی جلوه منحصر به فردی را ارائه می‌دهد.

 

در نظر داشته باشید که روش تولید ظروف برنجی به سه روش:

  • صنعتی
  • نیمه صنعتی
  • دستی

است. ظروف صنعتی با گذشت زمان تغییر در قیمت آن لحاظ نمی‌شود. چرا که مانند باقی ظروف به چشم یک ظرف صرفا کاربردی به آن نگاه می‌شود. ظروف دست‌ساز برنجی به این دلیل که یک اثر هنری محسوب می‌شود قیمت آن با گذشت زمان افزایش خواهد یافت. مجموعه یک ست پذیرایی فلزی آجیل خوری، میوه خوری و شیرینی خوری از جنس برنج که دست ساز هم باشد در کنار هم میز پذیرایی شما را ویژه و خاص خواهد کرد.

ظروف پذیرایی استیل

ظروف فلزی پذیرایی

استیل همواره به عنوان آلیاژی از آهن و کربن که میکروب کمی به خود می‌گیرد و رشد باکتری در آن وجود ندارد مورد استفاده در ظروف مصرفی بوده است. شاید کمتر دیده باشید که از استیل برای ظروف پذیرایی استفاده کنند ولی درخشش این فلز در کنار یک رنگ طلایی تزئینی که برای جلوه بیشتر به کار می‌رود یک ظرف پذیرایی خاص و مدرن و مینیمال را خلق خواهد کرد. در هنگام خرید ظروف استیل برای پذیرایی دقت لازم را به خرج دهید. چرا که در صورتی که استیل اصل باشد ضد زنگ خواهد بود و دوام و ماندگاری بالایی خواهد داشت. در غیر این صورت بعد از گذشت مدتی از استفاده شما لکه‌های زنگ زدگی روی ظرف ظاهر خواهد شد و رنگ ظرف به کدر شدگی متمایل می‌شود.

ظروف پذیرایی استیل در طرح‌ها و مدل‌های مختلف وجود دارد. اکثرا برای افرادی که سلیقه مدرن و نویی دارند مناسب است. آجیل خوری، شیرینی خوری پایه‌دار با طرح‌های گرد و یا مربعی، میوه خوری پایه‌دار با طرح‌های گرد و مربعی جهت خرید در بازر موجود است.

ظروف پذیرایی مسی

مس به عنوان یکی از فلزهایی است که از قدیم استفاده فراوانی جهت ساخت ظروف داشته است. قیمت ظروف مسی بسیار بالاست. کاربرد فلز مس در صنعت ساخت ظروف برای دو منظور است. ساخت ظروف تزئینی و ساخت ظروف کاربردی.

استفاده از یک ست پذیرایی مسی می‌تواند هم به بوفه خانه شما رنگ و بویی خاص دهد و به عنوان ظروف دکوراتیو از آن استفاده کنیدو هم در پذیرایی‌های شما کاربردی باشد.

به دلیل بازار داغ ظروف مسی و قیمت زیاد آن متاسفانه، ظروف تقلبی مسی به وفور در بازار موجود است. در هنگام خرید ظروف مسی دقت لازم را داشته باشید. رنگ ظرف مسی قرمز است و از خرید ظروف زرد رنگ به عنوان مس خودداری کنید. می‌توانید از آهنربا استفاده کنید در صورتی که آهنربا به ظرف بچسبد به این معناست که ظرف مورد نظر شما تقلبی است. راه دیگر برای تشخیص یک ظرف مسی اصل ضربه زدن بدنه ظرف است. در صورتی که با ضربه زدن صدایی تیز و بلند به گوش شما برسد ظرف تقلبی است. صدای یک ظرف مسی باید بم و ضعیف باشد.

ظروف پذیرایی برنزی

یکی دیگر از جنس‌های موجود در بازار برای ظروف پذیرایی فلزی، برنز است. برنز به مانند مس یک فلز گرانبها و قیمتی است و تجملاتی است که به دلیل قیمتی بودن بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به جای استفاده از آن به عنوان یک ظرف پذیرایی فلزی در بوفه از آن به عنوان یک ظرف تزئینی استفاده کنند.

تشخیص برنز و برنج به دلیل شباهت زیاد آنها به لحاظ رنگی مقداری سخت به نظر می‌رسد. در هنگام خرید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید