راهنمای خرید

چگونه یک مهمانی لوکس ترتیب دهیم؟ راهنمای خرید ظروف لوکس پذیرایی

ظروف لوکس پذیرایی

وقتی مهمان‌ها به خانه شما دعوت می‌شوند و زمان پذیرایی فرا می‌رسد، این نحوه انتخاب ظروف پذیرایی است که سلیقه شما را بیشتر از هر چیزی به نمایش خواهد گذاشت. انتخاب ظروف لوکس پذیرایی نیاز به دانش و آگاهی دارد تا بتوانید تشخیص دهید که از میان انبوهی از کالاهای لوکس موجود در بازار کدام گزینه مناسب شماست.
اگر برای دانستن این موضوع و شناسایی ظروف لوکس پذیرایی مناسب شما اینجا هستید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

آیا یک ست می‌خواهید؟

 اولین موضوعی که باید تعیین کنید این است که شما جز افرادی هستید که علاقه دارند در هنگام پذیرایی همه ظروف در هماهنگی کامل با یکدیگر باشند؟ یا نه! تنوع را دوست دارید و در نظر دارید که از ظروف متنوعی برای پذیرایی استفاده کنید. اگر جز گروه اول هستید این نکته مهم است که در نظر دارید سرویس پذیرایی که می‌خواهید تهیه کنید چند پارچه است. این موضوع به سبک زندگی شما و تعداد افرادی که معمولا برای یک مهمانی دعوت می‌کنید بستگی دارد.

اگر جز گروه دوم باشید به شما تبریک می‌گویم چرا که دست و بال شما برای انتخاب ظروف لوکس پذیرایی بازتر است. فقط در نظر داشته باشید که این تنوع طلبی شما باعث ایجاد هرج و مرج و شلوغی بیش از حد تم پذیرایی‌تان نشود. سعی کنید با وجود انتخاب ظروف متنوع هماهنگی لازم بین ظروف مشهود باشد. مثلا می‌توانید با انتخاب یک جنس خاص مثل کریستال یا چوب این هماهنگی را ایجاد ایجاد کنید.

سبک

انتخاب ظروف پذیرایی لوکس کاری بسیار پیچیده است. زیرا یک ست مناسب با فضای کلی خانه نیز در دیگر انتخاب‌های ظروف آشپزخانه شما نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

ظروف پذیرایی سلیقه شما را منعکس می‌کند و در خاص‌ترین روزهایی که در کنار خانواده و عزیزانتان سپری می‌کنید، شما را همراهی می‌کند. اول از همه باید بدانید کدام استایل شما را خوشحال می‌کند؟

آیا می‌خواهید فضایی رمانتیک با گل‌های کوچک و رنگ‌های شاد ایجاد کنید یا سبکی کلاسیک با خطوط ظریف را می‌پسندید؟ یا طرح‌های مدرن با خطوط واضح را مد نظر دارید؟ شما می‌توانید با تست کردن سبک‌ها، بافت‌ها یا رنگ‌ها در انتخاب ظروف پذیرایی، مناسب‌ترین سبک را برای مهمانی‌هایتان پیدا کنید. این سبک قطعا در جنس ظروفی که انتخاب می‌کنید تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد که انتخاب کدام جنس و متریال مناسب کدام سبک و سلیقه است.

شکل ظروف پذیرایی

به یاد داشته باشید که جزئیات کوچک در صورت ترکیب می‌توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند. شکل ظروف پذیرایی را انتخاب کنید که مناسب استایل شما باشد. کدام یک از اشکال مربع، مستطیل، گرد یا بیضی بیشتر با سبک شما همخوانی دارد؟ به طور کلی، اشکال زاویه‌دار یک سبک تندتر و مدرن‌تر ایجاد می‌کنند، در حالی که ظروف گرد، حال و هوای کلاسیک و طبیعی بودن را تداعی می‌کنند.

انتخاب چه جنسی برای ظروف لوکس پذیرایی مناسب شماست؟

انتخاب ظروف لوکس پذیرایی یک سرمایه گذاری است که باید با دقت انجام شود. چه در حال خرید جهیزیه برای شروع یک زندگی جدید، یا جایگزینی ظروف  قدیمی‌تر یا تهیه ظرف برای مناسبت‌ها و جشن‌ها باشید، یکی از فاکتورهای مهم این است که باید تصمیم‌گیری کنید چه نوع ظروف پذیرایی برای شما بهترین گزینه است. یکی از عوامل مهم در انتخاب ظروف پذیرایی، جنس ظرفی است که می‌خواهید انتخاب کنید.

برترین جنس مورد استفاده در ظروف پذیرایی لوکس که در بازار موجود است، ظروف کریستال و فلزی، چوبی و چینی لوکس است. در ادامه هر یک از آنها را به تفصیل توضیح خواهیم داد.

ظروف چینی

ظروف چینی از دیرباز به عنوان نمادی از کلاس و پیچیدگی در نظر گرفته شده است و بسیاری از برندهای ظروف از آن برای ارائه یک کالای لوکس استفاده می‌کنند. ظروف چینی معمولاً دارای طرح‌های شفاف و سفید هستند که برای سلیقه‌های کلاسیک ایده‌آل‌ند. متریال ظروف چینی به گونه‌ای است که امکان پیاده سازی طرح‌های پیچیده را می‌دهد. ظروف چینی معمولا در نوع متفاوت در بازار موجود است. چینی پرسلان و  چینی استخوانی. معمولا چینی استخوانی به دلیل ظرافت و مقاومتش از قیمت بیشتری برخوردار است و به عنوان یک کالای لوکس شناخته می‌شود.

به این دلیل که چینی یکی از رایج‌ترین ظروف موجود در بازار است قیمت آن نسبت به باقی ظروف پذیرایی لوکس موجود در بازار منطقی‌تر است. از طرفی ست کامل این ظروف موجود است و امکان هماهنگ کردن تمام ظروف با یکدیگر را خواهید داشت.

ظروف لوکس پذیرایی

انتخاب سرویس پذیرایی کریستال برای ظروف پذیرایی نشان می‌دهد که شما سلیقه‌ای ترکیبی از مدرن، کلاسیک و اشرافی دارید. کریستال متریالی است که از دیرباز مورد استفاده قرار می‌گرفته و که امروزه با طراحی‌های مدرن موجود همراه شده و سلیقه عموم افراد جامعه را اراضا می‌کند. در نظر داشته باشید که اگر انتخاب شما کریستال برای ظروف پذیرایی لاکچری است، سرویس و یا ظروفی را انتخاب کنید که از حاوی طرح‌های زیاد و پر زرق و برق نباشد. ظروف کریستال شفاف هستند نشان دادن محتویات درون ظرف که با درخشش کریستال همراه باشد نوعی حس لوکس بودن را تداعی می‌کند. در صورت وجود اشکال و طرح‌های مختلف این حس از بین خواهد رفت.

ظروف فلزی

ظروف فلزی پذیرایی متنوعی در بازار موجود است. ظروف برنجی، استیل، برنزی، مسی. هر کدام از این ظروف که در طراحی‌ها با سبک‌های خاصی همراه شود باری سلیقه‌های مختلف راضی کننده خواهد بود. ولی اگر جز افراد خاص پسند و سخت‌گیر هستید ظروف برنجی مدرن و ظروف استیل پاسخگوی سلیقه شما خواهد بود.

ظروف چوبی

در صورتی که سلیقه شما گرم و صمیمی و رمانتیک است پیشنهاد می‌کنیم از این ظروف برای پذیرایی خودتان استفاده کنید. ظروف چوبی تمام ویژگی‌های سادگی، شیک بودن، لوکس بودن را به صورت یکجا با هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید