معرفی

معرفی برند پاشاباغچه ترکیه

پاشاباغچه ترکیه

آشنایی کامل با برند پاشاباغچه ترکیه

برند پاشاباغچه ترکیه  یکی از برند های معروف در زمینه  تولید شیشه و ظروف کریستالی و بلوری لوازم خانه، رستوران، کافه و هتل است. برند پاشاباغچه زیر مجموعه شرکت  بزرگ (شیشه جام) Şişecam است. شرکت پاشاباغچه در کشور ترکیه و با هدف تولید شیشه های سودالایم برای اولین بار در سال 1935 میلادی تاسیس شد.

ظاهر زیبا  و ساده و کیفیت بالای آن باعث شده است که محصولات شرکت پاشاباغچه را با استقبال بالای مشتریان و متقاضیان روبرو کند. این شرکت در ابتدا شیشه هایی دست ساز را تولید می کرد که به صورت خرده فروشی در استانبول و آنکار فعالیت می کرد. وقتی با حجم بالایی از خرید مشتریان روبرو شد دانست که با روش دست ساز نمی تواند پاسخگوی نیاز همه متقاضیان باشد.

بنابراین شرکت پاشاباغچه تصمیم به گسترش فعالیت خود از طریق احداث کارخانه ها در چندین شهرها ترکیه مانند آنکارا و استانبول گرفت. گسترش خط تولید به صورت عمده با حفظ همان کیفیت و متنوع بودن محصول، فروش خود را به سرعت بالاتری در سال  1955 میلادی رساند. با افزایش رونق فروش محصولات، انگیزه صاحبان پاشاباغچه را روز به روز بیشتر کرده تا این شرکت دست به ابداع و نوآوری در سطح جهانی بزند.

در طی این سال ها برند پاشاباغچه ترکیه به شرکتی پر انگیزه تبدیل کرده بود که هدف خود را حضور فعال  و مستمر در بازار های جهانی  می دانست. بنابراین برای این جایگاه بالا، باید تلاش مضاعف برای تولید محصولات با کیفیت با طراحی نوین در سطح جهانی می پرداخت.

این ثمره شیرین برند پاشاباغچه ترکیه  در سال 1961 میلادی به بار نشست و شرکت پاشاباغچه توانست با ساخت شیشه های بسیار مقاوم در برابر حرارت همراه با محصولات قبلی به جایگاه خود را در جهان ثبیت کند و  محصولات خود را برای اولین بار به خارج از کشور ترکیه صادر کند.

صادرات محصول برای گروه پاشاباغچه چنان رونق پیدا کرد که شرکت توانست در طی چند ده فعالیت به یک ابر شرکت تولید کننده بلور و ظروف شیشه ای در سطح کشور ترکیه و جهان تبدیل شود. این شرکت با صادرات 20 هزار محصول به 140 کشور دنیا مانند دانمارک، برزیل، اسکاندیناوی، هنگ کنگ، فرانسه ، مکزیک، هلند، پرتغال، انگلستان و آمریکا و غیره، … در طی 80 سال به یکی از  برندهای معروف تولید شیشه تبدیل شد.

محصولات پاشاباغچه در داخل ترکیه در شرکت هایی نظیر قرقلرایلی، اسکیشیر و دنیزلیو تولید و در خارج از ترکیه در کشورهایی نظیر مصر، روسیه، بلغارستان و … تولید می شود. حجم تولید بالای محصولات نیازمند استخدام افراد متخصص زیادی می باشد که شرکت با استخدام بیش از ۶۰۰۰ کارمند و فروش ۶۵ درصد تقریباً نیاز خود را در زمینه نیروی انسانی تامین کرده است. برای دسترسی آسان و به دور از هر مشکلی شرکت تصمیم گرفت که این مسئله را به صورت مستقیم با تاسیس شعبه های بسیار در نقاط مختلف جهان حل کند.  تا با حضور مستقیم خود در بازار  عرضه و تولید آسانتر و سریعتر صورت بگیرد.

شرکت پاشاباغچه  با راه اندازی 5 سایت، گام بزرگی در این راه بر داشت که به صورت مستقیم در داخل ترکیه و کشورهای روسیه و بلغارستان فعالیت می کند. این توان بالا در تولید و صادرات محصول با کیفیت عالی در صنعت شیشه گری، یک راه آورد بزرگ برای شرکت پاشاباغچه به حساب می آید. محصولات با کیفیت و زیبای برند پاشاباغچه ترکیه جای خود را در بین مردم ایران هم باز کرده است.

سبک زندگی  ایرانیان به صورت جمعی و با رفت و آمد افراد به خانه های یکدیگر است.درخشش این سبک زندگی با محصولات با کیفیت و مدرن برند پاشاباغچه ترکیه دو چندان می کند. محصولات شرکت پاشاباغچه ترکیه در  ایران عمدتاً، ظروف شیشه ای مانند پارچ، گیلاس، لیوان، فنجان ها، بانکه و نعلبکی به شکل دو قطره به شکل اشک در ته آنها حک شده است اما بعضی از محصولات آن نشان ندارند و تنها نام تجاری شرکت بر روی جعبه درج می شود، که اصل بودن محصول را مشخص می کند.

پاشاباغچه ترکیه

انواع محصولات تولیدی برند پاشاباغچه

برند پاشاباغچه ترکیه با تولید محصولات متنوع تا مرز 20 هزار نوع توانست به اوج خود نزدیک شود. شرکت با تولید انواع سرویس پذیرایی از جنس شیشه، چینی، سرامیک، چوب و استیل به تنوع بالای محصولات پرداخت تا سهم بیشتری از محصولات خانگی را در اختیار خود بگیرد. بنابراین به تولید وسایلی مانند بانکه، ظروف آشپزخانه مانند تابه، پارچ و لیوان، گیلاس، دسر خوری، بستنی خوری، سرویس کامل بلور و ظروف مورد استفاده در کافه ها و رستوران ها و هتل ها و وسایل دکوراسیون بپردازد .

طراحی مدرن شرکت پاشاباغچه با ابداع شیوه های نوین بیشتر در ظروف کریستالی آن نمایان است. محصولاتی با شفافیت بی نظیر و بدون داشتن گونه موجی در ساختار و با ساخت ظریف و ساده دل اکثر مصرف کنندگان محصولات شیشه ای را به خود جلب کرده است. برند پاشاباغچه ترکیه بیشتر بر روی طراحی، ساخت و فروش ظروف شیشه ای تمرکز دارد. همه ی  این مراحل در پاشاباغچه از تولید تا بسته بندی و تولید کارتن ها توسط شرکت پاشاباغچه انجام می شود.

پاشاباغچه ترکیه

شرکت پاشاباغچه در اورپا به عنوان سومین برند معروف در زمینه تولید محصولات شیشه ای و آشپزخانه می باشد. اروپا یک بازار خوب با تعداد کشورهای بسیار در زمینه خرید محصولات شیشه ای با کیفیت است. ترکیه از نظر جغرافیایی بین خاورمیانه و اروپا قرار گرفته است و هر دو بازار شرق و غرب آسیا را در دست گرفته است.

محصولات این شرکت  در  بازار کشور ایران نظیر ظروفی مانند انواع ظروف گیلاس، ظرف رولت خوری، ظرف عسل خوری، ست پارچ و لیوان، بستنی خوری و جام شیشه ای پایه بلند، تابه پیرکس، سرویس های پذیرایی، ظروف کریستال، دسرخوری، سرویس های بلور، سرویس چینی و سرویس های سرامیکی مخصوص کافه و رستوران می باشد. از نظر کیفیت برند پاشاباغچه ترکیه در ایران بعد از محصولات فرانسوی قرار دارد، اما از نظر مصرف و طراحی های ایرانی پسند و قیمت پایین تر در رتبه اول قرار گرفته است.

شرکت های nude , borcam از شرکت های فعال در بخش های مختلف و زیر مجموعه های پاشاباغچه هستند که با ارائه انواع محصولات شیشه ای، چوبی، سرامیکی، چینی و وسایل آشپزخانه و وسایل تزئینی برای چیدمان های خانه و دکوراسیون منزل به متقاضیان خدمات می دهند. پاشاباغچه ترکیه با افتتاح 52 فروشگاه زنجیره ای با تولید بیست هزار محصول توانست هم در حوزه ظروف شیشه ای و هم غیر شیشه ای گسترش داده است. این شرکت با تولید شیشه های مقاوم در برابر حرارت برای استفاده در آزمایشگاه ها نیز فعالیت می کند .

بررسی شرکت های بورجام (Borcam) و نیود (Nude)

برندهای بورجام (Borcam) نیود (Nude) و برند گوزینی (Guzzini) از برندهای معروف و زیر مجموعه های فعال، شرکت پاشاباغچه ترکیه هستند. برند پاشاباغچه ترکیه با دسته بندی تولید محصولاتش بین شرکت های  بورجام، نیود و گوزینی قدرت خود را در  تولید و عرضه در بازار چند برابر کرده است. برای نمونه ظروف بلوری گریس تحت عنوان تجاری برند نیود تولید می شوند که آرم نیود بر روی آنها حک شده است.

ظروف پخت و پز مانند قابلمه ها و تابه های پیرکس که در مقابل حرارت مقاوم هستند با عنوان برند های گوزینی و بورجام در بازار معرفی و به فروش می رسند. ظروف کریستال شرکت با برند نیود و افندی برای متقاضیان در بازار عرضه می شوند. همگی این ظروف آرم پاشاباغچه بر روی شان حک نمی شود بلکه بر روی جعبه محصولات کد و نام برند تولید کننده نوشته می شود.

معرفی محصولات شیشه ای و چوبی و سرامیکی شرکت پاشاباغچه

محور تولیدات شرکت پاشاباغچه ابتدا بلور بود، اما با پیاده کردن پروژه های نوسازی، این شرکت با تامین نیازهای مدرن جامعه، به تولید گسترده محصولات غیر شیشه ای مانند چوب و سرامیک پرداخته است. پاشاباغچه فعالیت خود را به صورت خرده فروشی و ایجاد نمایندگی ها از سال 2000 میلادی گسترش داد. شرکت با ارائه محصولات زیبا و جذاب مانند ظروف آشپزخانه و وسایل دکوری و تزئینی برای محیط های کافه و رستوران حضورش را پر رنگ تر کرد.

خرده فروشی محصولات پاشاباغچه شامل محصولاتی چون فرانکه، تابه، بطری، فنجان، ماگ، سرویس پذیرایی، پارچ و لیوان، عسل خوری، بستنی خوری،ظروف مخصوص پخت و پز،پیاله، جام، کاسه، چای ساز و سرویس چای خوری، ظروف نگهدارنده در یخچال، مربا خوری، ظروف ادویه جات، سس خوری، بشقاب، آبلیمو خوری، سرویس غذا خوری، آبکش، آبگیر مخصوص کنار سینک، شکر پاش، نمکدان، قالب یخ، قوری، ارگانایزر، قندان، قهوه ساز، فلاسک، دمنوش ساز، ابزار چاقوی آشپزخانه، سرویس قاشق و چنگال آشپزخانه، شمعدان، سینی، زیر سیگاری و تمامی ظروف غذا خوری و گلدان می باشد. 

نماد پاشاباغچه

هر شرکتی برای معرفی محصول خود یک نشان یا علامتی را معرفی می کند و آن را بر روی محصولات خود حک می کند. محصولات پاشاباغچه نماد دو اشک برای خود معرفی کرد که این آرم شبیه لوگوی تاج سلطنتی انگلستان است.

پاشاباغچه ترکیه

 

محصولات جنریشن برند پاشاباغچه

 محصولات جنریشن پاشاباغچه بسیار معروف و پرطرفدار می باشند. این محصولات شامل سرویس بشقاب های غذاخوری، لیوان، ظرف الویه خوری، ظروف خورشت خوری، سرویس کاسه، ظرف سالاد و …  است. محصولات جنریشن به عنوان یک برند تجاری مانند نیود یا بورجام محسوب نمی شوند، بلکه یک نمونه از مدل های تولید شده توسط پاشاباغچه شمرده می شود.

مدل دیگر محصولات پاشاباغچه، گریس (Hemingway) است. این مدل یکی از زیر مجموعه های شرکت نیود و تولید کننده ظروف کریستالی شفاف و درخشان است. کسانی که به دنبال ظروف درخشان مانند الماس هستند، گریس بهترین گزینه برای انتخاب آنها می باشد. از محصولات گریس می توان به ظروفی مانند پیش دستی، گلدان، ظرف شیرینی خوری، پیاله، ظرف آجیل خوری، ظرف میوه خوری، لیوان و پارچ و نیم لیوان و غیره اشاره کرد.

پاشاباغچه ترکیه

نحوه تشخیص محصولات پاشاباغچه

شرکت پاشاباغچه یک آرم برای محصولات خود طراحی کرده است . آرم پاشاباغچه دو اشک می باشد که به عنوان نشان این شرکت بر انتهای ظروف حک می شود. تولید کارتن و بسته بندی محصول نیز توسط خود شرکت انجام می شود.آرم برند پاشاباغچه ترکیه نشان دهنده ظروف با کیفیت تولید پاشاباغچه می باشد.

البته همگی این ظروف آرم پاشاباغچه بر روی شان حک نمی شود بلکه بر روی جعبه محصولات کد و نام برند تولید کننده نوشته می شود.

موارد تقلبی زیادی را در بازار با نام شرکت پاشاباغچه در بازار وجود دارند که مانند پاشاباغچه دارای کد می باشند، که در هنگام خرید باید دقت کرد. این محصولات از نظر ظاهری دارای حباب، خط خوردگی، موج یا فرورفتگی و عدم شفافیت بالا می باشند که به راحتی قابل تشخیص از اجناس تقلبی هستند.

پاشاباغچه ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید